Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Broertjes rechts in gesprek met R.P.M. baron van Voorst tot Voorst tijdens de eerste Politionele Actie


Het militaire CV van Frits Broertjes was als volgt:

  • 18 februari 1935. Bij het zestiende Regiment Infanterie als GD
  • 13 oktober 1937. Overgeplaatst bij het Eerste Regiment Huzaren
  • 13 oktober 1937. In werkelijke dienst tot eerste oefening
  • 22 december 1937. Benoemd tot Korporaal
  • 6 april 1938. Benoemd tot Wachtmeester titulair
  • 15 september 1938. Overgegaan bij de Koninklijke Militaire Academie in de rang van sergeant titulair voor het wapen der Cavalerie (cadet)
  • 1 oktober 1938. Benoemd tot cadet-sergeant
  • 19 oktober 1939. Benoemd tot vaandrig
  • 15 juli 1940. Benoemd en aangesteld bij het wapen der Cavalerie tot tweede luitenant
  • 15 juli 1940. Op nonactiviteit gesteld
  • 8 mei 1945. In actieve dienst hersteld 
  • 1 maart 1946. Tijdelijk benoemd en aangesteld bij het wapen der Cavalerie tot eerste luitenant voor de tijd dat hij een officiersfunctie vervult bij het pantserwapen
  • 24 augustus 1946. Uit Nederland vertrokken per ms Kota Inten
  • 18 september 1946. In Nederlands-Indië aangekomen
  • 20 september 1947. Benoemd en aangesteld bij het wapen der Cavalerie tot eerste luitenant (KB van 28 juli 1947 nummer 61)
  • Toekenning Oorlogsherinneringskruis met de gesp mei 1940
  • Tijdelijk benoemd en aangesteld tot ritmeester bij het wapen der Cavalerie
  • 11 augustus 1949. Uit Indonesië vertrokken per ms. Waterman
  • 9 september 1949. In Nederland aangekomen
  • Ereteken voor Orde en Vrede toegekend met de gespen 1946, 1947, 1948 en 1949 
  • 1 februari 1950. Tewerk gesteld bij het hoofdkwartier van de Generale Staf
  • 16 mei 1950. Benoemd tot adjudant van de chef van de Generale Staf
  • 17 juni 1954. Tewerk gesteld bij de Kernstaf Vijfde Divisie
  • 17 juni 1954. Gedetacheerd bij de Hogere Krijgsschool (staftechnische cursus)
  • 1 oktober 1954. Tewerk gesteld bij het Depot Cavalerie
  • 4 november 1954. Tewerk gesteld bij 101 Verkenningsbataljon (tot en met 24 december 1954)
  • 1 april 1955. Tewerk gesteld bij 102 Verkenningsbataljon
  • 6 december 1955. Toegekend het Onderscheidingsteken voor Langdurige Dienst als Officier
  • 22 maart 1956. Tewerk gesteld bij de Inspectie der Cavalerie
  • 1 juli 1956. Benoemd en aangesteld bij het Wapen der Cavalerie, Regiment Huzaren van Boreel, tot majoor
  • 6 augustus 1956. Gedetacheerd (oorlogsfunctie) bij het 101 Verkenningsbataljon (tot 12 september 1956)
  • 28 april 1958. Hoofd Sectie S3
  • 14 september 1959. Gedetacheerd bij staf en stafcompagnie - 1 legercorps in verband met uitzending naar La Courtine
  • 1 mei 1962. Bevorderd tot luitenant-kolonel
  • 1 september 1964. Hoofd sectie Plannen Inspectie Cavalerie
  • 16 oktober 1967. Hoofd Sectie 3
  • 1 november 1969. Directeur RTA
  • 10 september 1971. Commandant Opleidingscentrum Cavalerie
  • 1 mei 1973. Eervol ontslagen
  • 5 november 1980. Gepensioneerd

 

[ Terug

f t

Login